tu jesteś: główna / diety_kolorowe

Diety kolorowe


 
Czasy, kiedy mogliśmy objadać się do woli dla wielu z nas minęły bezpowrotnie. Wciąż z zazdrością zerkamy w przeszłość i wspominamy beztroskie lata. W młodości nawet przez moment nie przyszło by nam do głowy zastanawiać się nad tym co zjeść. Zwracać uwagę na jakieś kalorie?

To absurd! Mogliśmy bez skrupułów spełniać wszystkie swoje smakowe zachcianki i nie tyć ani grama
Ale cóż, człowiek się starzeje, więc i przemiana materii coraz bardziej szwankuje. Teraz pozostają nam jedynie westchnienia, skargi i żale, no i ... ta okropna bezradność.

Po ukończeniu 20 roku życia, w ciągu każdej następnej dekady

tempo naszego metabolizmu

spada o kilka procent. Wszystko w organizmie zaczyna przebiegać coraz trudniej i wolniej. Mniej sprawnie funkcjonują nasi wewnętrzni " mechanicy, przewoźnicy i obrońcy". Powoli wyczerpuje się także magazyn części zamiennych dla komórek. Organizm coraz bardziej staje się oszczędny, ba można powiedzieć, że wręcz chytry. Działa już znacznie rozważniej niż kiedyś. Aby zapanować nad postępującym chaosem nie trwoni już bezużytecznie energii, lecz skrupulatnie kumuluje na trudniejsze czasy. No cóż, dla nas oznacza to najczęściej przyrost wagi i mniej atrakcyjny wygląd.

Chociaż tempo przemiany materii w sposób naturalny obniża się z wiekiem, to jednak, przy pomocy niewielkich zmian w naszym sposobie życia możemy mieć wpływ na to jak szybko to nastąpi i w jakim stopniu. Wielu z tych, którzy w późniejszym wieku zaczęli dbać o siebie, zwiększyli swoją aktywność fizyczną i zmienili sposób odżywiania, o dziwo osiągnęli tempo metabolizmu wyższe niż w młodości.
Polityka Prywatnosci | Diety kolorowe