tu jesteś: główna / diety_tygodniowe

Diety tygodniowe

 
Idealną wagę mają zazwyczaj ci ludzie, którzy nie stosują diet, lecz przez całe życie trzymają się zasad zdrowego żywienia. Pomyśl sobie, że nie warto wkładać do ust czegoś byle jakiego, nafaszerowanego niezdrowymi substancjami.

Zanim zjesz kawał tłustego mięsa, wyobraź sobie, co się w nim kryje, jak wygląda wytopiony z niego tłuszcz, jak oblepia tętnice, podrażnia wątrobę. Przecież większą przyjemność sprawi ci zjedzenie jednego kawałka wyśmienitego ciasta niż ośmiu, po których cię zemdli. 

Rozkoszuj się delikatnymi smakami: wody z cytryną zamiast coca-coli, pomidora z bazylią zamiast hamburgera, wiśni czy pieczonego jabłka zamiast ciastka z kremem.

Jeśli odchudzanie ma dać dobry rezultat, skonsultuj się z lekarzem. Zanim nauczy cię on właściwego sposobu odżywiania, zleci odpowiednie badania - analizy krwi i moczu, USG jamy brzusznej, elektrokardiogram. Pod kontrolą lekarza muszą odchudzać się wszystkie osoby z większą nadwagą lub otyłością, wszyscy, którzy cierpią na choroby przewlekłe (szczególnie choroby serca i naczyń krwionośnych, cukrzycę, zaburzenia hormonalne, kamicę woreczka żółciowego), kobiety odzyskujące figurę po porodzie, zwłaszcza matki karmiące. (...)Polityka Prywatnosci | Diety tygodniowe