tu jesteś: główna / diety_dla_facetow

Diety dla facetów


 
Indywidualna umiejętność zdrowego, racjonalnego komponowania posiłków w dzisiejszych czasach, kiedy pod ręką są praktyczne artykuły spożywcze jak pączki, drozdżówki, ciasteczka, batoniki, fast foody, gazowane napoje, czekoladki itd jest bardzo ważna dla naszego zdrowia.

Najczęstszym błędem popełnianym przez osoby odchudzajace sie to próba wprowadzenia diety bez nadzoru specjalisty najczęśniej jest to całkowite zaprzestanie jedzenia.


Może się to prowadzić do niepożądanych skutków - w organizmie pozostaną nadal duże pokłady tkanki tłuszczowej. Ponadto istnieje ryzyko zapadnięcia na anoreksję a potem w konsekwencji do bulimi. Dietę odchudzającą należy prowadzić tak, aby utrata wagi nastąpiła w wyniku spalania właśnie tłuszczów, a nie utraty wody z organizmu, utraty masy mięśniowej lub spalania innych substancji zapasowych ważnych dla organizmu. Organizm ludzki nie potrafi przemieniać tłuszczów w glukozę, a wiele tkanek (np. tkanka nerwowa) potrzebuje właśnie glukozy do funkcjonowania, więc rozkładane są białka spełniające ważne role w organizmie.Polityka Prywatnosci | Diety dla facetów