tu jesteś: główna / diety_dla_grup_krwi

Diety dla grup krwi

Autor diety dla grup krwi, amerykański lekarz Peter Adamo, twierdzi, że zapotrzebowanie na składniki odżywcze i forma aktywności fizycznej zależą od naszej grupy krwi i wraz z nią są zakodowane w genach.

  Peter J.DAdamo uważa, że poszczególne grupy krwi wykształcały się wraz z kolejnymi etapami rozwoju ludzkości, zaś historia ich powstawania zawiera ślady walki o przetrwanie, echa obrony przed bakteriami i wirusami, sposoby przystosowania się do niesprzyjających warunków klimatycznych, a także nowych rodzajów żywności.

Żyjemy dziś w zupełnie innych warunkach, ale pamięć genetyczna zakodowana w grupach krwi powoduje, że nasz organizm funkcjonuje tak, jak organizmy przodków. Zaś dostosowując swój styl życia do tego, co odziedziczyliśmy w genach, możemy pomóc naszemu zdrowiu.
Szczególne znaczenie ma sposób odżywiania się. Ponieważ to, co dla posiadaczy danej grupy krwi jest dobroczynne, dla właścicieli innej może być szkodliwe. Zdaniem autorów książki rozwiązaniem tej zagadki są substancje zwane lektynami, które znajdują się niemal w każdym pożywieniu. Niektóre lektyny, wchodząc w reakcje z krwią określonej grupy wywierają niekorzystny wpływ na komórki organizmu. Chodzi więc o to, aby tak komponować swoją codzienną dietę, by zawarte w niej lektyny dobrze

współpracowały z naszą grupą krwi

.
Polityka Prywatnosci | Diety dla grup krwi